بازرگانی وکیلی

واردات مواد اولیه لاستیک و پلاستیک

  
  

EVA

EVA

اتیلن وینیل استات[EVA]:

 

اتیلن وینیل استات نوعی کوپلیمر است که در پوشش های صنعتی و لمینیتها و در صنعت فیلم کاربرد دارد. کوپلیمر EVA بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مولی وینیل استات دارد که به صورت یک استخلاف قطبی به اتیلن متصل می شود. کوپلیمر حاصل به دلیل انعطاف پذیری و شفافیت در صنعت فیلم کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. اگر از درصد کمی وینیل استات استفاده بشود به دلیل غیر سمی بودن, می شود آن را در بسته بندی مواد غذایی هم استفاده کرد.

کوپلیمر EVA با بیش از ۱۱ درصد مولی وینیل استات به طور گسترده در پوشش های مذاب داغ و همچنین چسب هایی که در داخل مذاب استفاده می شوند به دلیل داشتن گروه قطبی وینیل استات مورد استفاده قرار می گیرند. در ۱۵ درصد مولی از وینیل استات, کوپلیمری با خواص مکانیکی شبیه به پی وی سی نرم شده(plasticized PVC)   به دست می آید. به دلیل انعطاف پذیری بالا و همچنین عدم وجود خطر مهاجرت پلاستیسایزر به سطح, جایگزین خوبی برای PVC می تواند باشد. این کوپلیمر مدول بالاتری نسبت به الاستومرهای استاندارد دارد و بدون نگرانی از بابت ولکانیزاسیون می شود آنها را پخت کرد.

اتیلن وینیل استات (EVA) کوپلیمر اتیلن و وینیل استات است. این ماده پلیمری است که از نظر نرمی و انعطاف پذیری همانند مواد الاستومر بوده ولی از نظر قابلیت فرآوری مشابه با مواد ترموپلاستیک است. افزایش طول آن در حداکثر تنش ۷۵۰% و نقطه ذوب آن ºC۹۶ می باشد و سه برابر منعطف تر از پلی اتیلن با دانسیته پایین  (LDPE) است. EVA در بسیاری از کاربردهای الکتریکی قابل رقابت با مواد لاستیکی و وینیلی می باشد. علاوه بر این به دلیل ویژگی های خود همچون وزن کم، نداشتن بوی زیاد، شکل پذیری در قالب، شفافیت و قیمت پایین تر در مقایسه با لاستیک طبیعی کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است.